Ana Sayfa Basın Bültenleri Asgari Ücret Artışına Neden Sevinemedik!

Asgari Ücret Artışına Neden Sevinemedik!

Asgari ücrete %50 zam yaparak çalışanların ağzına bir parmak bal çalıp onları kandırdığını düşünen iktidar boşuna heveslenmesin. Mutfaktaki enflasyonun uzun süredir bu oranın çok üzerinde seyrettiğini her market alışverişinde, her elektrik, su, doğal gaz faturasında canı yanarak hisseden bu ülkenin insanları hesap sormak için önlerine sandığın konacağı günü bekliyor.

Sırtını Saray’a dayamış bir avuç yandaşın dışında herkes olup bitenin farkında. İktidarın yanlış politikaları ve ideolojik inadı nedeniyle suni faiz zorlamalarının dolar kuru artışına, bunun da enflasyona yol açtığını, bugün açıklanan asgari ücret artışının birkaç ay içinde zamlarla ellerinden alınacağını ve daha da fakirleşeceklerini bütün toplum biliyor.

Avrupa’nın en fazla oranda asgari ücretle çalışan ama en düşük asgari ücret alan, hak talepleri baskıyla engellenen ve istikbalini yurtdışında gören insanları olmayı hak etmiyoruz.

Bu iktidarın yıllardır deneme tahtasına çevirdiği ekonomide ortaya koyduğu yeni model çalışanlara daha az refah, çevreye daha fazla yıkımdan başka bir şey getirmez. Sosyal dengeleri gözeten, doğayla uyumlu adil bir dönüşüm için Yeşiller Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

Önceki İçerikAVRUPA YEŞİLLERİNİN KOALİSYON DENEYİMLERİ
Sonraki İçerikEnes Kara’nın acısını derinden paylaşıyoruz.