Ana Sayfa Basın Bültenleri Yeşiller Partisi İçin Kaybedecek Zaman Yok

Yeşiller Partisi İçin Kaybedecek Zaman Yok

Yeşiller Partisi olarak kuruluş başvurusu yapmamızın üzerinden bugün tam bir yıl geçti. Anayasa’nın her vatandaşa tanıdığı hakkımızı kullanıp gerekli belgeleri İçişleri Bakanlığı’na 21 Eylül 2020 günü teslim etmiştik. Ancak bir yıldır belgelerimiz bakanlıkta bekliyor ve Yeşiller Partisi’nin kuruluşu engelleniyor.

Bu bir yıl içerisinde yaşadığımız tek ekolojik, siyasi ve toplumsal sorun keşke Yeşiller Partisi’nin hukuksuz ve yetki aşımı yapılarak engellenmesi olsaydı.

İklim krizinin sonucu olarak artık daha yoğun şekilde yangın, sel ve kuraklıklar yaşıyoruz. Ekonomik kriz genciyle yaşlısıyla herkesin yaşamını etkiliyor. Toplumsal kriz ülkenin yaşama sevincini yok ediyor; gelecek umutları kayboluyor.

Bütün bu acı tablo Yeşiller Partisi’nin siyasi önceliklerinin ve çözüm önerilerinin ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Değil bir sene daha, bir saniye bile kaybetmeye tahammülümüz yok.

Hayatın her alanını etkileyen ekolojik, ekonomik ve toplumsal krizlere karşı çözüm önerileri getiren partimizin Türkiye genelinde örgütlenmesi ve halkla siyasi parti çatısı altında buluşması engellenmeye çalışılıyor.

Fakat engellenemez. Yeşiller Partisi’nin de, savunduklarının da, gelecek tahayyülünün de önüne geçilemez. Zamanı gelmiş fikirden daha güçlü bir şey yoktur. Artık dünyada da, Türkiye’de de Yeşiller için değil bir gün bir saniye bilei kaybedecek zaman yok. Evimiz yanmaya devam ediyor. Bu yangını söndürmeye şimdi daha da kararlı, daha da hazırlıklıyız!

Önceki İçerikYaşanan şiddetin sorumluluğu AKP’dedir!
Sonraki İçerikParis İklim Anlaşması’na Onay Vermek Bir Son Değil Başlangıçtır, Takipçisiyiz.