Cu03072020

Son güncellemeÇrş, 12 Ara 2012 2pm

İklim Değişikliği Çalışma Grubu sorularınızı bekliyor

Yeşiller Partisi İklim Değişikliği ve Enerji Çalışma grubunun her ayın ilk Çarşambası gerçekleştirdiği “İklim Değişikliği’nde gelinen son durum” temalı toplantıların Ekim ayı ayağında Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Levent Kurnaz okurlarımızdan gelen soruların ışığında bir sunum yapacak.iklim-calisma-grubu-sorular

28 Eylül Cuma günü akşamına kadar yorum bölümüne İklim Değişikliği hakkında kafanıza takılan her türlü soruyu iletebilirsiniz. İklim Değişikliği konusunda çalışmalarını sürdüren ülkemizdeki az sayıdaki bilim insanından biri olan Prof. Dr. Levent Kurnaz hem sizin sorularınıza aydınlık getirmeye çalışacak hem de olası tehlikeleri, yapılması gerekenleri aktaracak.

Devamını oku: İklim Değişikliği Çalışma Grubu sorularınızı bekliyor

Türkiye Kyoto'yu İmzala!

www.kyotoyuizmala.com
Kampanyaya katılmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvurunuz.

Devamını oku: Türkiye Kyoto'yu İmzala!

AVRUPA PARLEMENTOSU YEŞİLLER GRUBU İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KAMPANYA SAYFASI

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu İklim Değişikliği Kampanya Sayfası

www.stopclimatechange.net

Türkiye Yeşilleri İklm Değişikliği Acil Eylem Planını Açıkladı

YEŞİLLER’İN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ACİL EYLEM PLANI ÖZET:
- Türkiye Kyoto Protokolü’nü daha fazla gecikmeden derhal imzalamalıdır;

- Türkiye karbondioksit ve diğer sera gazlarının emisyonlarını Kyoto Protokolü’nün yürürlük süresinin bitimi olan 2012 yılına kadar ne ölçüde sınırlayacağını ilan etmelidir;

- Enerjinin verimli kullanılması için acilen öncelikle sanayi tesislerindeki ve teknolojideki standartları belirleyen yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Devamını oku: Türkiye Yeşilleri İklm Değişikliği Acil Eylem Planını Açıkladı