Cu03072020

Son güncellemeÇrş, 12 Ara 2012 2pm

SAVAŞA HAYIR ŞİİR OKUMALARI

Türkiye'nin birçok kentinde aynı saatte aynı metinlerle yapılacak "Savaşa Hayır" şiir okumalarına bütün savaş karşıtları davetlidir. Tarih: 4 kasım pazar.

 

Devamını oku: SAVAŞA HAYIR ŞİİR OKUMALARI

Yeni Bir Siyaset İçin Destek Kampanyası

yenibirsiyaset

Yeni bir siyaset isteyenler kampanya başlattı

Kutuplaşan, kısırlaşan, bir çözümsüzlükten diğerine yuvarlanan siyasette değişim” isteyenler yeni bir kampanya başlattılar.

Geçen kasım ayından bu yana sayısız ilde forum, toplantı ve atölye çalışmaları gerçekleştiren Yeni Siyaset arayışının kampanyası şimdiden bazı aydın ve sanatçılar, akademisyenler, çevre ve hayvan hakları aktivistleri, emekçiler, gençler, kadınlar, LGBT bireyleri arasında yankı yarattı.

Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile Yeşiller Partisi üyeleriyle birlikte başlatılan kampanya ‘Küresel ve yerel düzeyde adaletsizlik ve eşitsizliğin derinleştiğine, savaşın, şiddetin ve otoriterliğin yükseldiğine, demokrasinin çiğnendiğine, ayrımcılık, kadın ve nefret cinayetlerinin arttığına, iklim değişikliği ve ekolojik yıkımın insan uygarlığını ve tüm gezegeni tehdit ettiğine” dikkat çekiyor.

 

Devamını oku: Yeni Bir Siyaset İçin Destek Kampanyası

Yeni Bir Siyaset İçin

yeni-bir-siyaset-icinİlke ve hayallerini paylaşacağımız,
siyasi öneri, öngörü ve programını ciddiye alabileceğimiz,
çoğulculuğuyla tüm üyelerini aynı anda eşit ve farklı olarak kabul eden
ve bu yüzden içinde kendimizi rahat hissedebileceğimiz,
gönül rahatlığıyla üye olup seçimde oy
ve her anında dünyayı değiştirmek için el ele verebileceğimiz
Yeni bir parti var olsun istiyoruz.

 

Devamını oku: Yeni Bir Siyaset İçin

Tohum Takas Şenliklerini Destekliyoruz

tohum-takas-senliklerini-destekliyoruzTürkiye'nin dört bir yanında yapılmaya başlayan tohum takas şenliklerini destekliyoruz. Tohumculuk yasası ile küçük çiftçinin, köylünün tohum satmasını yasaklayan AKP zihniyeti, tohumları patentleterek yüzyıllardır Anadolu'da yapılan çiftçiliğinin sonunu hazırlıyor. Tohum takas şenlikleri ile binlerce yıldır topraklarımıza ekilen tohumları çiftçiler paylaşıyor ve yeniden ekiyorlar. Gezegenin yarını için çok önemli olan bu etkinliği destekliyor ve düzenleyen kurumlara başarılar diliyoruz.

 

Devamını oku: Tohum Takas Şenliklerini Destekliyoruz

Tohumlar için sivil itaatsizlik çağrısı!

tohumlar-icin-sivil-itaatsizlikTohumlara Özgürlük Küresel Girişimi, Gandhi’nin doğum günü olan 2 Ekim’den Dünya Gıda Günü 16 Ekim’e kadar, Tohumlara Özgürlük konusunda etkin ve etkili sivil toplum hareketi yaratmayı, böylelikle bireylere ve hükümetlere “uyanın” çağrısı yapmayı amaçlayan bir kampanya başlattı.

Tohum Takas Ağı Projesini bir yıldır sürdürerek herkesi yerel tohumlarımıza sahip çıkmaya çağıran Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği de aynı tarihlerde çeşitli etkinlikler düzenleyerek kampanyayı destekleyecek.

Devamını oku: Tohumlar için sivil itaatsizlik çağrısı!