Cu03072020

Son güncellemeÇrş, 12 Ara 2012 2pm

İklim Değişikliği ve Enerji Çalışma Grubu

İklim Değişikliği ve Enerji Çalışma Grubu

Yeşiller Partisi İklim Değişikliği Kampanyası 2005 yılında başlamıştır.  Kampanyada 2005 yılında Wolfgang Sachs’ın katıldığı İklim Değişikliği ve Küresel Adalet Konferansı, 2006 yılında İklim Değişikliği Okulu, 2007′de 170.000 imza topladığımız Türkiye Kyoto’yu İmzala! kampanyası, yine 2007′de İklim Değişikliği Acil Eylem Planı’nın hazırlanması ve Kuraklık Sempozyumu ile çok sayıda toplantı, medya çalışması, yayın ve benzeri çalışma yapılmıştır.

Bu yıl "Kopenhag İçin Harekete Geçin" adıyla yeni bir kampanya başlatılmıştır. Kampamya koordinatörleri Esra Özkan ve Ümit Şahinolup katkıda bulunmak isteyen herkes parti üyesi olsun olmasın çalışma grubuna ve kampanya çalışmalarına katılabilir.

Kampanyanın amacı yeryüzünün karşı karşıya bulunduğu en önemli tehdit olan küresel iklim değişikliğinin önemini kamuoyuna anlatmak, TBMM’ye, hükümete ve tüm politik karar organlarına izlenmesi gereken işe yarar ve gerçekçi iklim değişikliği politikası hakkında yeşillerin görüşlerini aktarmak ve yeşil bir iklim değişikliği politikasının oluşturulması ve uygulanması için fikir üreterek eylemde bulunmaktır.

Kampanya web sitesi için http://www.kureselisinmayidurdur.com/

Katılmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazınız.