Prş13082020

Son güncellemeÇrş, 12 Ara 2012 2pm

Arif Ali Cangı Sanık Oldu !

arif-ali-cangi-yargilaniyorSiyanürcü Şirket İstedi, EDP İl Başkanı Av. Arif Ali Cangı Sanık Oldu!

 

5 Haziran 2005de Dünya Çevre Gününü kutlamak için, Çamköy'e giden ve siyanürcü Koza şirketi tarafından planlandığı anlaşılan taşlı ve yumurtalı saldırıya uğrayan yaşam savunucularının sanık (!) olarak yargılandığı davada ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Saldıranların yerine saldırıya uğrayanların yargılandığı davada bu defa da siyanürcü şirketin talebi üzerine EDP İl Başkanı Avukat Arif Ali Cangı sanık oldu. 

 

Avukat Arif Ali Cangı'nın ve yılmadan mücadele eden yaşam savunucularının uzun süren çabaları sonucu siyanürcü şirketin Genel Müdürü, saldırıyı planlama suçuyla aynı davada sanık olarak yargılanmaya başlamıştı. Bunun üzerine ilgili şirket tarafından EDP İl Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

 

Önce hakkında takipsizlik kararı verilen Avukat Arif Ali Cangı siyanürcü şirketin bildik yöntemleriyle sanık konumuna getirildi. Hakkında verilen takipsizlik kararına itiraz eden şirketin itirazı Akhisar Ağır Ceza Mahkemesince reddedildi. Bu defa itirazın reddi kararının bozulması için adalet Bakanlığına başvuran siyanürcü şirket gerekli izni almış ve Yargıtay 14.Ceza Dairesi “...dosyadaki fotoğraflarda topluluğa köy meydanında konuştuğu, yolun trafiğe açılması için olay yerine gelen Bergama Kaymakamı ve İlçe Jandarma Komutanının yanında olduğu...” gerekçeleriyle Akhisar Mahkemesinin kararını bozmuş ve Cangı’nın sanık olması sağlanmıştır. Bütün bu aşamalarda Cangı’ya hiç bir tebligat yapılmadığı gibi savunması da alınmamıştır.

 

Eşitlik ve Demokrasi Partisi ve Yeşiller Partisi olarak, kapitalist düzenin en ceberrut, kural tanımaz altın şirketlerini tanıyoruz. Bizleri korkutup yıldıramayacaklar. Yaşanan bu hukuk skandalının takipçisi olacağımızı ve EDP İl Başkanı Arif Ali Cangı'nın her zaman yanında olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.  

 

 

 

Sevil Turan - Kemal Tuncaelli

(Yeşiller Partisi Eş Sözcüleri)

 

Ferdan Ergut

(Eşitlik ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı)